Cieniowanie włosów krok po kroku

Piękne włosy na pewno są powodem do dumy. Jednak wymagają wielu zabiegów, przede wszystkim pielęgnacyjnych, aby zadbać o ich dobry stan. Dobry szampon i odżywka to na pewno bardzo ważne czynniki, podobnie jak bardziej zaawansowane zabiegi pielęgnacyjne, wykonywane w salonach fryzjerskich. Jednak czynnikiem, który ma istotny wpływ na dobry wygląd włosów, jest także ich odpowiednie strzyżenie.

Jednym ze sposobów strzyżenia włosów, który jednocześnie dodaje im objętości jest cieniowanie włosów.
Polega to na takim wykonaniu strzyżenia, aby każda kolejna warstwa włosów była krótsza od poprzedniej.

Cieniowanie włosów jest sposobem strzyżenia wykonywanym zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.
Panie w znacznej większości noszą długie włosy, dlatego u nich cieniowanie ich przebiega w znacznie inny sposób. Przede wszystkim włosy przed wykonaniem takiego rodzaju strzyżenia muszą zostać umyte, aby pozbyć się z nich resztek jakichkolwiek produktów do pielęgnacji włosów, ponadto wilgotne włosy o wiele łatwiej strzyc.

Następnie włosy powinny zostać dobrze rozczesane. Trzeba także ustalić ich długość, nie zapominając o tym, że po wysuszeniu włosy będą nieco krótsze. Następnie przystępuje się do strzyżenia, przycinając na odpowiednią długość najpierw pasma od spodu. Następnie dobiera się od góry kolejne pasma włosów, zazwyczaj podnosząc je razem z uprzednio podciętymi pasmami ta, aby tamte opadły. Wtedy równa się włosy, które pozostały pomiędzy palcami. W ten sposób postępuje się aż do momentu, kiedy zostaną podcięte wszystkie włosy.

Najczęściej jednak klientka wskazuje, do jakiego momentu włosy mają być ostrzyżone. Bardzo często także włosy są dodatkowo strzępione nożyczkami, lub też stosuje się do tego celu brzytwę, przy pomocy której podcina się końce pasm włosów. Zabieg ten nazywany jest degażowaniem. Sprawia to, że włosy znacznie lepiej się układają, nie powstaje tak zwany „efekt schodów”, włosy układają się równomiernie i płynnie. Ten sposób strzyżenia stosuje się, gdy włosy są długie. Istotne jest także to, aby do cieniowania stosowane były dobre nożyczki, muszą być one bardzo ostre, aby nie zadzierały powierzchni włosa. Może to bowiem przyczyniać się do tego, ze zaczynają się one rozdwajać.

Jednak dzisiaj bardzo modne są fryzury damskie, gdzie wierzchnia warstwa włosów jest znacznie dłuższa od tej znajdującej się pod spodem. Wtedy zabieg cieniowania wykonuje się odwrotnie, czyli zamiast podnosić poszczególne pasma włosów w górę, ściąga się je na dół aż do momentu gdy spodnie warstwy włosów wysuną się spomiędzy palców.

Dobrze wykonane strzyżenie na pewno jest zabiegiem, którego poszukuje dzisiaj bardzo wielu klientów. Dlatego warto wybrać odpowiedniego fryzjera do jego wykonania, często bowiem sposób cieniowania musi być dobrany do rodzaju włosów, jakie ma kobieta. Inaczej bowiem wykonuje się takie zabiegi w przypadku włosów naturalnie prostych a całkiem inaczej gdy są one kręcone. Warto jednak poddawać się takim zabiegom, bowiem dobrze wycieniowane włosy przede wszystkim znacznie mniej się rozdwajają, co ma duży wpływ na ich zdrowie.

Dobrze jest, aby takimi zabiegom jak właśnie cieniowanie włosów poddawać się regularnie, przynajmniej raz na pół roku. Jednocześnie zaś zalecane jest wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych w salonie fryzjerskim, gdyż ostrzyżone włosy są o wiele bardziej podatne na wchłanianie substancji odżywczych. Także gdy w planach jest ich farbowanie, powinno ono zostać wykonane po strzyżeniu włosów. Efektem będzie na pewno piękny i równomiernie rozłożony kolor.