Kosmetyczka

Demakijaż czyni cuda. Odkryj linię kosmetyków do demakijażu marki Mixa

Demakijaż czyni cuda. Odkryj linię kosmetyków do demakijażu marki Mixa

Sekret pięknej i zdrowej skóry tkwi w regularnym i sumiennym wykonywaniu demakijażu. Kosmetolodzy i dermatolodzy podkreślają, że oczyszczanie twarzy powinno stanowić stały element pielęgnacji twarzy. Dlaczego codzienny demakijaż jest tak ważny? Jakich kosmetyków do demakijażu powinno się używać?

Demakijaż, czyli domowe oczyszczanie twarzy

Demakijaż to prosty zabieg, który stanowi podstawę codziennej pielęgnacji twarzy. Dlaczego jest on tak istotny dla zdrowia i urody naszej cery? Otóż dokładne oczyszczanie skóry jest to zabieg o dwutorowym działaniu. Po pierwsze, odciąża cerę usuwając z niej zanieczyszczenia, które zgromadziła w ciągu dnia: resztki makijażu, nadmiar sebum, pot, łzy, kurz i pył. Pozostawienie ich na twarzy na noc powoduje, że skóra się zapycha, a zatkane ujścia meszków włosowych sprzyjają rozwojowi wolnych rodników, krost i wągrów. Po drugie, wykonywanie demakijażu przygotowuje skórę do przyjęcia składników odżywczych zawartych w kremach, co w efekcie oznacza wzmocnienie procesów regeneracyjnych.

Jak widać codzienne oczyszczanie twarzy ma kluczowe znaczenie w pielęgnacji naszej cery. Dzięki niemu skóra może odetchnąć i w pełni się zregenerować. Rezultat jest chyba oczywisty: buzia wygląda zdrowiej i promienniej!

Prawidłowe wykonanie demakijażu

Prawidłowo wykonany demakijaż składa się z trzech elementów. Oczyszczania, tonizowania i nawilżania. Każdy z tych kroków jest bardzo ważny i nie może zostać pominięty, ponieważ przygotowuje skórę do odpoczynku.

Oczyszczanie twarzy to pierwszy krok demakijażu. Kosmetyków potrzebnych do tej czynności jest mnóstwo. Na półkach sklepów i drogerii znajduje się niezliczona ilość płynów, mleczek, żeli, płatków oczyszczających i innych. Każdy z nich może być skuteczny, o ile zostanie odpowiednio dobrany do naszego typu twarzy.

Tonizowanie, krok drugi. Jest to zabieg, do którego używa się tonika. Stosowanie tego typu kosmetyków jest bardzo ważne, ponieważ przywraca skórze jej prawidłowy kwaśny odczyn. Jeśli pH skóry jest zasadowe, wówczas rogowa warstwa naskórka wolniej sie złuszcza i zatyka przejście dla młodszej (nowszej), a tym samym zdrowszej skóry. Tonizacja jest niezbędnym elementem pielęgnacji, bez którego skóra nie może prawidłowo funkcjonować.

Ostatni etap oczyszczania twarzy to nawilżanie. Stosując krem nawilżający (lub jakiś inny) na noc dajemy naszej skórze dużą dawkę substancji odżywczych wzmacniających jej regenerację.

Kosmetyki do demakijażu marki Mixa

Kosmetyki oczyszczające:

  • Mleczko do demakijażu Optymalna tolerancja – to kremowa i lekka emulsja, która umożliwia wykonanie bardzo dokładnego demakijażu twarzy, szyi i dekoltu. Jest to produkt zarazem silny i łagodny, a więc w trakcie jego stosowanie nie trzeba mocno pocierać twarzy wacikiem. Mleczko Mixa pozostawia skórę perfekcyjnie oczyszczoną, nawilżoną i ukojoną. (http://www.mixa.com.pl/produkty/demakijaz/15-mleczko-do-demakijazu)

Kosmetyki tonizujące:

  • Łagodzący tonik Optymalna tolerancja – jest to delikatny kosmetyk idealny dla osób ze skórą wrażliwą i alergiczną. Zamiast roztworu alkoholowego zawiera wodę dejonizowaną oraz wyciąg z róży. Tonik Mixa przynosi skórze ukojenie, oczyszcza i dodaje energii, pozostawiając cerę świeżą i promienną.
  • Płyn micelarny Optymalna tolerancja – tak samo, jak tonik, przywraca skórze jej naturalne, kwaśne pH. Ponadto wykazuje się działaniem łagodzącym, które zapewnia pantenol. Płyn micelarny Mixa może być wykorzystywany także do oczyszczania twarzy. To produkt 2w1.

Kosmetyki nawilżające:

Trzyelementowe oczyszczanie skóry twarzy nie zawiera dużo czasu, a jego efekty mogą być zaskakujące. Oczywiście pod warunkiem, że demakijaż wykonywany jest regularnie i sumiennie. Wystarczy odrobina mleczka do demakijażu, płynu micelarnego lub toniku, a skóra w krótkim czasie odzyskuje zdrowy blask.

Udostępnij