Kosmetyczka

Inoa Blond Resist – chłodne odcienie blondu, podkreślające Twoje naturalne piękno

Inoa Blond Resist – chłodne odcienie blondu, podkreślające Twoje naturalne piękno

Szatynki, brunetki, blondynki – każdy kolor ma swoje zalety i czyni kobietę atrakcyjną. Odpowiednio dobrany odżywi nasze kosmyki, rozpromieni twarz lub nada jej tajemniczości. Jeśli jesteś naturalną brunetką, masz ciemne brwi i oliwkową cerę, lepiej zrezygnuj z koloryzacji blond. Efekt farbowania może być nienaturalny i zbytnio kontrastować z ciemnym typem urody. Blondynki mogą natomiast dokonać wyboru pomiędzy ciepłym, a chłodnym odcieniem. Blond to kolor idealny do zamaskowania siwych włosów i odrostów w zbliżonym kolorze.

Dlaczego blond?

Odcienie blondu od zawsze były popularne i pozostały w modzie do dziś. Co przemawia na ich korzyść? Przede wszystkim odpowiednio dobrany kolor do karnacji, oprawy oczu i kształtu twarzy świetnie wygląda, odświeża nasz wygląd i rozjaśnia twarz. Dzięki jasnej barwie włosów drobne zmarszczki nie są tak widoczne. Coraz popularniejsze stają się blond refleksy na nieco ciemniejszych włosach w technice sombre lub bronde. Taka forma koloryzacji zwiększa optycznie objętość włosów i odświeża ich wygląd. Blond nie będzie pasował każdej osobie, o czym warto pamiętać, zanim sięgniemy po jakąkolwiek farbę. Ciepły odcień najlepiej prezentuje się u pań z ciemną karnacją i karmelowymi oczami, jasny blond powinien być zarezerwowany dla osób o jasnych tęczówkach i naturalnie jasnej lub wręcz porcelanowej cerze.

Farba do włosów Inoa Blond Resist

Decydując się na blond, należy zastanowić się, w którym odcieniu, chłodnym czy ciepłym, będzie nam najbardziej do twarzy. Jeśli należymy do osób o zimnym typie urody, nasze oczekiwania w aspekcie koloryzacji spełni farba do włosów Inoa Blond Resist. Chłodny odcień blondu wygładzi nasze rysy i rozpromieni twarz, a ponadto pozwoli zachować błyszczące i jedwabiście miękkie włosy. Farba nie pozostawia mało estetycznych, żółtych refleksów, przy czym ta forma koloryzacji jest trwała i nie zawiera amoniaku. Obecne w jej składzie oleje chronią włosy przed uszkodzeniami i wygładzają je. Inoa oferuje nam chłodne odcienie blondu, które podkreślą urodę i zamaskują drobne niedoskonałości. Oprócz efektu koloryzacyjnego, możemy liczyć na silne odżywienie i nawilżenie włosów oraz skóry głowy. Poddaj się bezpiecznej i efektownej koloryzacji, a przekonasz się, że chłodny blond to kolor idealnie do Ciebie dopasowany.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów w kolorze blond?

Włosy po koloryzacji są bardziej podatne na zniszczenia. Rozchylone wskutek wnikania pigmentu do wnętrza włosa łuski przyczyniają się do zmniejszenia wilgotności włókien. W takiej sytuacji należy właściwie zaopiekować się włosami. W tym celu należy:

  • zrezygnować z inwazyjnych zabiegów stylizacyjnych,
  • unikać stylizacji na gorąco (z użyciem lokówki, prostownicy),
  • regularnie olejować włosy,
  • używać delikatnego szamponu, nie zawierającego silikonów,
  • myć skórę głowy szamponem, a włosy na długości oczyszczać przy użyciu odżywki,
  • stosować raz w tygodniu regenerująco-odżywczą maskę do włosów,
  • suszyć włosy na szczotce lub przy użyciu suszarki z dyfuzorem,
  • stosować płukanki, zwierające w składzie miód, cytrynę, lipę lub rumianek.

Rzetelne podejście do pielęgnacji włosów farbowanych pozwoli nam utrzymać je w doskonałej kondycji. Chłodny blond będzie prezentował się jeszcze lepiej na zadbanych i zdrowych włosach!

Udostępnij