Różności

Jak ocieplić relację z teściową?

Jak ocieplić relację z teściową?

Każdy zna chociaż jeden dowcip o teściowej. Przypuszczalnie tak samo, jak w różnego rodzaju przypowieściach i w nich tkwi ziarno prawdy. Jednakże nie można się dziwić w końcu zabieramy matce jedno z dzieci. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że to także członek rodziny i warto zdobyć przychylność teściowej.

Niejedna osoba na świecie już się głowiła jak poprawić stosunki z teściową? Warto w takiej sytuacji zastosować się do kilku wskazówek mających pomóc w utrzymaniu z teściową właściwych stosunków przez cały czas. Przede wszystkim warto ustalić jasno granice dokąd może sięgać ingerencja teściowej. Warto poszukać kompromisowych rozwiązań dla wymagań teściowej. Warto również czasem powiedzieć „nie” wobec wymagań teściowej i ustalić jakieś zasady. Przede wszystkim nie można dać się sprowokować i należy kontrolować swoje emocje nawet przy bezustannej krytyce.

Jednakże najważniejsze jest, aby nie określać z góry, że teściowa to zło konieczne. Może jednak da się z nią dogadać i wszystko będzie w porządku? Czasem wystarczy tylko porozmawiać i okazać trochę zrozumienia dla matki zostającej bez ukochanego dziecka. Czasem wystarczy tylko przymknąć oko na jej małe słabości czy dziwactwa o ile nam nie zagrażają.

Czasami do nawiązania dobrych stosunków z teściową wystarczy chwila rozmowy i komplement lub drobny upominek wyrażający nasze uczucia czy pamięć o niej. Najlepiej jest wybrać spersonalizowane prezenty mygiftdna.pl (https://mygiftdna.pl/prezenty-ze-zdjeciem). Można także o problemie z teściową porozmawiać z partnerem/partnerką i spokojnie ustalić pewne reguły dotyczące zachowania teściowej.

Przy okazji wręczając prezent można z nią delikatnie porozmawiać o problematycznych dla nas zachowaniach teściowej. Przede wszystkim nie wolno stawiać przed wyborem „matka albo ja”. Tego typu porady mogą stanowić tylko sugestie, lecz nie zastąpią wizyty u specjalisty.
Warto się nastawić na nawiązanie dobrych stosunków z teściową, może poprzez pokazanie, że zyskuje nowego członka rodziny i nikogo nie traci.

Udostępnij