Uroda

Pogrubianie cienkich włosów

Cienkie włosy to problem bardzo wielu kobiet. Zazwyczaj łatwiej ulegają uszkodzeniom oraz są trudne do ułożenia. Dodatkowo często mają słabe cebulki, są bardziej podatne na działanie stresu, niezdrowej diety oraz przebytych chorób, co często powoduje, że nadmiernie wypadają.

Problematyczny w przypadku cienkich włosów może być także wybór odpowiedniej fryzury, ponieważ są one bardzo wymagające w cięciu.

Cienkie włosy wymagają przede wszystkim odpowiedniej pielęgnacji i stosowania właściwych kosmetyków. Warto wybierać preparaty przeznaczone specjalnie dla cienkich włosów. Ich głównym zadaniem jest dokładne oczyszczanie włosów z substancji, które mogą je obciążać, zapobieganie ich elektryzowaniu się oraz nadanie im większej objętości. Włosy można także poddać bardziej profesjonalnym zabiegom. Dobrej jakości kosmetyki używane w salonach fryzjerskich zawierają wiele substancji, które pomagają odbudować naturalną strukturę włosa.

Pogrubione włókna włosa są wzmocnione i dużo lepiej się układają, pozwalając zachować fryzurę na dłużej. Warto sięgnąć na przykład po preparaty zawierające jedwab. Jedwab regeneruje włosy, nawilża je i chroni przed promieniowaniem UV. Na rynku można również znaleźć kosmetyki z wyciągiem z bambusa, który odbudowuje włosy i rzeczywiście poprawia ich grubość oraz gęstość. W pogrubieniu cienkich włosów pomoże również witamina B, która w szamponach i odżywkach występuje jako panthenol.

Ważne jest również zadbanie o cienkie włosy u samych podstaw. Pomogą w tym różnego rodzaju odżywki i ampułki, które wciera się w skórę głowy. Dzięki aktywnym substancjom o silnym działaniu odżywiają cebulki, stymulują wzrost włosów, poprawiają ich kondycję i grubość.

Nie bez znaczenia jest również odpowiednia dieta. Bardzo ważne są minerały, takie jak żelazo, cynk i siarka. Brak tych składników w diecie sprawia, że włosy stają się cienkie i zaczynają wypadać, warto więc zadbać o och obecność w codziennym jadłospisie lub zaopatrzyć się w odpowiednie suplementy diety. Oczywiście pozytywne efekty zmiany diety nie są widoczne od razu, zazwyczaj trzeba poczekać na nie przez kilka tygodni.

Kobiety z cienkimi włosami mogą również pomyśleć o używaniu henny. Jest to naturalny preparat roślinny, wykorzystywany od wieków do barwienia włosów. Henna chroni włosy przed szkodliwymi czynnikami, ma silne właściwości odżywcze i sprawia, że włosy wyglądają na o wiele mocniejsze i grubsze. W przeciwieństwie do farb chemicznych henna nie niszczy włosów.

Panie z cienkimi włosami powinny również poszukać odpowiedniego fryzjera – profesjonalista nie tylko doradzi odpowiednią fryzurę, ale także pomoże dobrać najlepsze metody pielęgnacji. Dzięki dobrze dobranej fryzurze oraz używaniu właściwych kosmetyków do stylizacji można optycznie zwiększyć ilość włosów.

W przypadku cienkich włosów trzeba unikać kosmetyków, które je obciążą, przede wszystkim szamponów 2w1 oraz odżywek bez spłukiwania. Nie można także stosować prostownicy oraz suszarki, które wysuszają włosy i pogarszają ich kondycję.

Udostępnij