Kosmetyczka

Jak wykonać smoky eyes?

Jak wykonać smoky eyes?

Smoky eyes to klasyczny makijaż stosowany głównie jako makijaż wieczorowy. Jest bardzo uniwersalny i nadaje się na większość okazji, jednak dla wielu pań wydaje się być trudny do wykonania. Faktycznie – wygląda na wielowymiarowy i skomplikowany, jednak w rzeczywistości wystarczy kilka minut i odrobina wprawy, aby stworzyć efektowny makijaż smoky eyes. Oto wskazówki jak krok po kroku go wykonać.

Klasyczne wydanie makijaży smoky to głównie czarne barwy i oczy wyglądające na kocie, jednak nie musisz ograniczać się jedynie do tego wydania makijażu. Można go wykonać równie dobrze w kolorze, granatowym, zielonym – wszystko zależy od koloru oczu, typu urody oraz okazji, mówi makijażysta marki Maybelline. Do wykonania tzw. “przydymionych” oczu potrzebny Ci będzie następujący zestaw kosmetyków:

  • cień do powiek, który będzie stanowił bazę makijażu – jego kolor zdecyduje w jakim odcieniu ma powstać makijaż

  • perłowy cień do powiek w neutralnym kolorze, najlepiej aby był połyskujący

  • matowy cień do powiek w jasnym kolorze

  • połyskujący, ciemniejszy cień od głównego

  • kredka do oczu

  • korektor lub baza pod cienie

  • tusz do rzęs

  • jeden mały okrągły pędzelek oraz jeden gruby

Smoky eyes krok po kroku

1. Przygotowanie powiek

Makijaż smokey eyes wymaga nałożenia sporej ilości cieni, aby więc wszystko dobrze się utrzymywało, na powiekę należy nałożyć bazę bądź korektor. Wyrównasz tym samym koloryt, a makijaż utrzyma się naprawdę długo.

2. Optyczne powiększenie powiek

To krok w którym należy użyć jasnego, połyskującego cienia do powiek. Należy nałożyć do w kąciku oka i rozetrzeć w zagłębieniu. Odrobinę nałóż również na łuku, na górnej i dolnej powiece. Ten cień do powiek powinien znaleźć się jedynie w kąciku, nie należy rozcierać go na środek powieki. Aby skutecznie optycznie powiększyć oko, nałóż jasny matowy cień na górną powiekę pod łukiem brwiowym.

3. Zagęszczenie rzęs

Czarną kredką narysuj cienką kreskę na linią rzęs – da to efekt optycznego zagęszczenia rzęs. Następnie należy delikatnie rozetrzeć kontur. To samo wykonaj przy dolnej linii rzęs.

4. Nałożenie głównego cienia

Wybrany cień, który ma stanowić bazę makijaży nałóż na całej górnej powiece, uważając, aby nie zamalować jasnego w kąciku oka. Posłuż się miękkim, dość grubym pędzelkiem do cieni. Najlepszym sposobem aplikacji będzie tzw. wklepywanie cienia – stawiaj pędzelkiem gęste placki, jednocześnie modelując nimi kontur oka. Znacznie lepiej sprawdzi się taki sposób niż rozcieranie cienia. To samo z dolną powieką. Na końcu wyrównaj makijaż, łącząc cień na powiekach w zewnętrznym łuku.

5. Dodanie połysku

Aby dopełnić makijaż, w okolicach górnej i dolnej powieki przy linii rzęs nałóż ciemniejszy, błyszczący cień. Na końcu delikatnie go rozetrzyj, aby naturalnie łączył się z głównym cieniem.

6. Tuszowanie rzęs

To ostatni krok makijażu smoky eyes. Dobierz tusz do rzęs zgodnie z cieniami użytymi do makijażu. Najlepiej sprawdzi się klasyczny, czarny cień. W przypadku smoky eyes dobrze jest wytuszować rzęsy co najmniej dwa razy.

Prosty sposób na smoky eyes

Jeśli nie masz wprawy bądź czasu na wieloetapowy makijaż oczu, z pomocą nadchodzi marka Maybelline, proponując kosmetyk do wykonania smoky eyes w zaledwie dwóch krokach: http://www.maybelline.pl/Produkty-do-makijazu/oczy/eyelinery/eye-studio-master-smoky-longwearing-shadow-pencil.aspx. Jest to cień do powiek w kredce, którym wystarczy narysować kreskę – aplikację zacznij od wewnętrznego kącika oka. Następnie wystarczy rozetrzeć ją zgodnie z regułą smoky eyes. Produkt ma załączoną do tego celu gąbeczkę. Zaletami produktu jest na pewno trwałość i niesamowity, napigmentowany kolor. Wykonanie makijaży smoky eyes nigdy nie było tak proste!

Udostępnij