Jasny złocisty blond czy chłodny popielaty blond? Zobacz, jaki kolor włosów będzie do Ciebie pasował?

Koloryzacja włosów na blond nie jest wcale prostym zadaniem. Wymaga ona nie tylko pewnej wiedzy w dziedzinie odpowiedniego sposobu nakładania i czasu trzymania farby na włosach, ale też odpowiedniego dostosowania koloru włosów do naszego typu urody. Bardzo ważne jest to, aby nowy kolor włosów idealnie współgrał z tonacją kolorystyczną naszej cery czy oprawą oczu. Jak zatem wybrać odpowiedni kolor włosów? Lepszy będzie jasny złocisty blond czy może popielaty? Podpowiadamy, jak dokonać właściwego wyboru farby do włosów!

Jasny złoty blond czy odcień popielaty?

Na samym początku należy zaznaczyć, że wybór nowego koloru włosów to nie zawsze kwestia naszych indywidualnych preferencji. Jeżeli zależy nam na tym, aby nowa fryzura przyniosła spektakularny, a jednocześnie naturalny efekt, bardzo dużo uwagi musimy poświęcić na właściwie dopasowanie farby do koloru naszej karnacji, brwi czy oczu. W innym przypadku końcowy rezultat może wywołać na twarzy zbyt duży kontrast. Choć odcień złocisty i popielaty tak samo znajdują się w palecie blondu, to odznaczają się one inną tonacją kolorystyczną, która ma bardzo duży wpływ na powodzenie naszej koloryzacji.

Garnier Olia Jasny Złocisty Blond – dla kogo?

Farba do włosów Garnier Olia Jasny Złocisty Blond to doskonały przykład farby do włosów, która została przeznaczona dla kobiet, których karnacja odznacza się ciepłą tonacją kolorystyczną. Jest to farba do włosów, która doskonale podkreśli promienność brzoskwiniowej, morelowej czy oliwkowej cery, a także kolor oczu w odcieniu brązowym lub orzechowym. Jasny Złocisty Blond Garnier Olia 9.3 to jednak kolor włosów, na który decydują się nie tylko naturalne blondynki, ale szatynki i brunetki o wyraźnie ciemniejszych brwiach i oprawie oczu, które w połączeniu z jasnym złotym blondem na włosach przynoszą ciekawy efekt.

Popielaty Blond – komu pasuje?

garnier-blond-4Popielaty blond jest zimnym kolorem włosów, który sprawdzi się u pań, mających na co dzień do czynienia z lekko zaróżowioną, bladą lub nawet niebieskawą kolorystyką cery – niebieski kolor skóry możemy spotkać u osób, które posiadają cerę naczynkową (prześwitujące przez skórę niebieskie naczynka krwionośne). Chłodny odcień popielatego blondu będzie zatem bardzo naturalnie komponował się z niebieskimi czy szarymi oczami blondynek, szatynek lub brunetek. Trzeba jednak zaznaczyć, że w tym przypadku bardzo duże znaczenie ma wybór odpowiedniego stopnia jasności popielatego blondu – bardzo jasne odcienie popielatego blondu zostały zarezerwowane dla blondynek o typowo skandynawskiej urodzie, podczas gdy na średni  (miodowy) i ciemny popielaty blond mogą również decydować się szatynki i brunetki. Pamiętajmy też, by przy koloryzacji włosów na blond nie rozjaśniać i nie przyciemniać włosów o więcej niż 2-3 tony podczas jednego zabiegu farbowania – w ten sposób unikniemy problemu niechcianych kolorowych refleksów, jak również uszkodzeń struktury włosa.

Ombre blond – złocisty czy popielaty?

Ombre blond to w ostatnich latach jeden z najbardziej popularnych trendów w koloryzacji włosów. Polega on na wyraźnym rozjaśnieniu końcówek do odcienia blondu, przy pozostawieniu włosów ciemnych u nasady, będąc jednocześnie ciekawym sposobem na zmianę wyglądu włosów u brunetek czy szatynek. Jaki zatem kolor powinny posiadać włosy na końcówkach przy koloryzacji ombre – złocistego czy popielatego blondu? Tu sytuacja wygląda podobnie, jak w przypadku farbowania włosów na całej ich powierzchni – przed koloryzacją należy dokładnie ocenić typ swojej urody i wybrać taki odcień, który będzie idealnie współgrał z kolorem karnacji czy oprawy oczu.