Koloryzacja włosów na popielaty blond. Czy uda się w warunkach domowych?

Popielaty blond to kolor włosów, który na pewno nie przypadnie do gustu każdej z pań. Choć jest on uznawany za klasyczny odcień włosów, duża ilość kobiet uważa, że nie pasuje on do ich typu urody. Tymczasem okazuje się, że popielaty blond – jasny, średni bądź ciemny – może prezentować się dobrze na każdej kobiecie, o ile zostanie odpowiednio dopasowany do koloru jej karnacji, oczu czy też brwi. Podpowiadamy zatem, jak wybrać farbę do włosów w odcieniu popielatego blondu, by uzyskać spektakularny efekt koloryzacji.

Ciemny, średni i jasny popielaty blond – komu pasuje?

Trzeba zaznaczyć, że popielaty blond to kolor, który wbrew pozorom można idealnie dopasować do każdego typu urody. Ciemny, średni lub jasny popielaty blond będzie odpowiedni dla brunetek, szatynek bądź blondynek.

  • Brunetki zdecydowanie powinny wybierać popielaty blond w ciemnym odcieniu – taki kolor włosów będzie stanowił interesującą alternatywę dla ciemnego brązu czy czarnego, a ponadto przyniesie nieznaczny efekt odmłodzenia twarzy.
  • Średni popielaty blond to kolor, w którym idealnie będą się prezentować ciemne blondynki o ciepłej i nieco opalonej karnacji.
  • Jasny popielaty blond to natomiast doskonałe rozwiązanie dla jasnych blondynek, których karnacja przybiera “skandynawski” odcień. Dobrze będą też w nim wyglądały szatynki o jasnej cerze w zimnej tonacji kolorystycznej. Doskonałą propozycję dla szatynek stanowi farba jasny popielaty blond L’Oreal Paris Recital Preference, która nada włosom szlachetny kolor.

Przy wyborze konkretnej farby do włosów należy zwrócić uwagę nie tylko na to, czy posiada ona ciemny, średni czy jasny odcień popielatego blondu, ale też jaką ma zachowaną tonację kolorystyczną. Chłodny typ urody, gdy cera jest różowa lub lekko niebieskawa, wymaga stosowania zimnych kolorów farb, zaś panie o ciepłej skórze, która przybiera żółty lub pomarańczowy ton, powinny wybierać farby w ciepłych odcieniach.

Farba popielaty blond – jak ją nakładać na włosy?

Decydując się na farbowanie włosów na popielaty blond w warunkach domowych, musimy przestrzegać kilku ważnych zasad, bowiem ten kolor włosów ma bardzo duże skłonności do żółknięcia w wyniku niewłaściwej koloryzacji.

  • Najwięcej trudności może sprawić farbowanie włosów czarnych lub ciemnobrązowych na bardzo jasny popielaty blond. W tym celu będzie nam potrzebny rozjaśniacz, z którym jednak należy obchodzić się bardzo ostrożnie. Zbyt długi czas trzymania rozjaśniacza na włosach może spowodować, że bardzo szybko ulegną one zniszczeniu. W przypadku bardzo ciemnych włosów polecamy najpierw wykonanie zabiegu dekoloryzacji w profesjonalnym salonie fryzjerskim, a po kilku tygodniach właściwą koloryzację na popielaty blond.
  • Delikatny rozjaśniacz może przydać się również w sytuacji, gdy farbujemy włosy na średni lub ciemny popielaty blond – pozwoli on uniknąć ryzyka przyjęcia przez włosy żółtego lub nawet czerwonego tonu. Możemy zdecydować się na rozjaśnienie włosów samodzielnie w domu, jednak musimy pamiętać o tym, by czas jego trzymania na włosach był zgodny z instrukcją.
  • Ułatwione zadanie mają panie, które posiadają naturalnie jasne włosy lub farbują je na jasne kolory od dłuższego czasu – w takiej sytuacji koloryzację można przeprowadzić bezpośrednio przy użyciu wybranej farby do włosów.

Pielęgnacja włosów w kolorze popielatego blondu

Po koloryzacji włosów na popielaty blond trzeba szczególnie zadbać o właściwą pielęgnację, by zapobiec problemowi żółknięcia włosów. Warto przede wszystkim wyposażyć się w specjalne preparaty do mycia i odżywiania włosów, których skład został dostosowany do potrzeb włosów blond. Takie kosmetyki wydobędą z fryzury głęboki i ożywiony kolor, a dodatkowo pozbawią je żółtych lub pomarańczowych tonów.