Kosmetyczka

Krem na dzień a krem na noc

Krem na dzień a krem na noc

Krem do twarzy to jeden z podstawowych kosmetyków pielęgnacyjnych. Niektóre mają także działanie lecznicze. To tzw dermokosmetyki, które proponuje np. marka Vichy. Pomimo różnorodności typów cer, na każdą powinno się aplikować ten produkt. Co prawda, wcześniej należy uwzględnić potrzeby naszej skóry.

Nie każda zareaguje prawidłowo na ten sam krem, ponieważ każda ma inne wymagania. Mitem jest, że cera tłusta powinna unikać styczności z kremem, podobnie jak trądzikowa. Ta zwyczajnie potrzebuje innego kremu, niż wysuszona. Jest jeszcze jedno ważne rozgraniczenie wśród tych kosmetyków, a mianowicie krem na noc i krem na dzień. Dowiedz się, jakie są między nimi różnice i czy ten na noc możesz stosować za dnia!

Po co nam krem do twarzy?

Jak zostało wspomniane we wstępie, kremy do twarzy to ważne kosmetyki. Rynek kosmetyczny jest wzbogacony o różnorodne typy tych produktów. Dzielą się na te pod oczy, na całą twarz, do skóry suchej, mieszanej, tłustej…, na dzień i na noc. Ilość ich i rodzaje nie są przypadkowe.

Skóra na twarzy jest bardzo zróżnicowana pod względem budowy. Pomimo tego, że jej ogólna struktura wykazuje te same warstwy, to konkretne części twarzy mogą pod tym względem nieco się różnić. Skóra pod oczami jest znacznie cieńsza i tym samym delikatniejsza, niż np. ta na brodzie. Strefa T (czoło, nos, broda) także wykazuje inne właściwości, jest bowiem skłonna do pojawiania się zanieczyszczeń i niedoskonałości. To dlatego kremy wyszczególniają konkretne partie, by zadbać o cerę dokładnie i kompleksowo.

Działanie kremów do twarzy

Nie jest powiedziane, że każdy powinien stosować krem do twarzy uwzględniając ten pod oczy i resztę twarzy. Ten pierwszy najczęściej występuje w postaci serum przeciwzmarszczkowego i dedykowany jest dla kobiet dojrzałych.

Kobiety z cerą normalną lub bez oznak starzenia się skóry mogą swobodnie aplikować krem na całą jej powierzchnię. Należy jednak pamiętać, iż cera sucha wymaga nawilżenia i natłuszczenia. Trądzikowa z kolei również, jednak wtedy krem będzie występował w łagodniejszej postaci i konsystencji.


Krem na dzień  i krem na noc

Bardzo ważne – obok uwzględnienia typu i potrzeb cery – jest także pamiętanie o tym, że istnieją kremy do stosowania na dzień i na noc. To niezwykle istotna zależność i pod żadnym pozorem nie należy jej bagatelizować. Kremy te różnią się od siebie przede wszystkim wpływem na skórę oraz konsystencją. Stosowanie kremu na noc tuż po przebudzeniu i odwrotnie może naprawdę zaszkodzić. Ważne jest, by w swojej kosmetyczce posiadać dwa kosmetyki tego rodzaju, aby mieć pewność, że są bezpieczne, możesz sięgnąć po dermokosmetyki marki Vichy. Obok działania kosmetycznego, mają także lecznicze – dermatologiczne.

  • Krem na noc zawsze będzie posiadał lżejszą i delikatniejsza konsystencję niż na dzień. Głównie ze względu na to, że to w nocy skóra się regeneruje. Ważne jest zatem, by nie obciążał jej, ale umożliwił prawidłowy wypoczynek i cyrkulację tlenową. Ta także jest niezbędna, by cera została dostatecznie utleniona i wyglądała promiennie.

  • Z kolei kremy na dzień muszą być wyposażone w więcej składników, które przede wszystkim będą chroniły skórę przed zanieczyszczeniami dnia codziennego. Kosmetyki te posiadają również filtr zabezpieczający przed negatywnymi promieniami słonecznymi – UVA i UVB.

Trzeba zatem pamiętać, że krem na dzień i na noc, mimo prawie identycznej nazwy stanowią dwa inne kosmetyki. Nie bez przyczyny zostały wyszczególnione pory, kiedy należy je aplikować. Ważne jest by ściśle trzymać się tych zaleceń i nie odbiegać od nich. Każda skóra, a głównie ta dojrzała czy problematyczna, jak lustro odbija każde zmęczenie lub inne dolegliwości. Niewłaściwa pielęgnacja i źle dobrane  kosmetyki także znajdują się na liście negatywnych wpływów na cerę. Warto zatem ich unikać i kremu na noc nie stosować w dzień, a tego przeznaczonego na dzień w nocy.

Więcej kosmetyków marki Vichy znajdziesz na stronie: http://www.vichy.pl/produkty/strona-g%C5%82owna/h.aspx

Udostępnij