Kurze łapki – jak je usunąć?

Słynne kurze łapki to zmarszczki mimiczne, jakie pojawiają się wokół oczu – zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Zmarszczki te zazwyczaj dodają uroku, jednakże wiele kobiet nie akceptuje pojawienia się takich bruzd na skórze, bo są one oznaką przemijającego czasu.

Kurze łapki można bez problemu zoperować u chirurga plastycznego
.
Zabieg usuwania zmarszczek wokół oczu należy do zabiegów inwazyjnych, należy przeprowadzić przed jego wykonaniem szereg badań, które pozwolą ocenić stopień gotowości pacjenta do przeprowadzenia w bezpiecznych warunkach tego typu operacji.

Do operacji oczu mogą przystąpić tylko osoby, które nie mają żadnych zachorzeń, problemów skórnych, problemów ze wzrokiem, ranek, stanów zapalnych wokół i w oczach. Jeśli masz jakiekolwiek ranki nawet w ustach, możesz spodziewać się, że po zabiegu będziesz długo dochodzić do siebie.

Zanim zdobędziesz się na ostateczną decyzję o przeprowadzeniu operacji plastycznej, dowiedz się wszystkiego o swoim lekarzu. Powinien on być wciągnięty na oficjalną listę chirurgów w naszym kraju, powinien mieć stosowną wiedzą, wykształcenie, a także doświadczenie. Jego doświadczenie możesz ocenić oglądając efekty jego prac. Lista chirurgów znajduje się w okręgowej izbie lekarskiej, niekiedy wystarczy jeden telefon aby dowiedzieć się czy lekarz znajduje się na takiej liście.

Kiedy decyzja o wykonaniu operacji plastycznej już zapadła, możesz zacząć przygotowywać się do niej powoli. Można to zrobić poprzez zadbanie o nawilżenie oka – zarówno jeśli chodzi o skórę wokół oczu jak i zadbanie o sam oczodół.

Nie można brać aspiryny przed zabiegiem, nie można także brać jakichkolwiek innych leków, które rozrzedzają krew. Przed zabiegiem należy także wykonać wszystkie badania, które pozwolą ocenić nasz ogólny stan zdrowia. Zabiegi usuwania zmarszczek wokół oczu dają zazwyczaj niesamowite efekty, ale trzeba też przygotować się na to, ze operację trzeba powtarzać raz na kilka lat.

Realnie rzecz biorąc, już po około trzech latach od zabiegu pojawiają się pierwsze zmiany i skóra przestaje być tak idealnie gładka jak bezpośrednio po zakończeniu rekonwalescencji po ostatnim zabiegu. Zabieg jest stosunkowo kosztowny, wykonuje go niemal każda klinika medycyny estetycznej.