Różności

Mały niezbędnik każdej panny młodej

Ślub i organizowane tuż po nim wesele to niebywałe przeżycie. Wiąże się z zupełnie nową drogą życia. Nic dziwnego, że za wszelką cenę chcemy, aby całość wypadła jak najlepiej. Wydarzenie to poprzedzamy więc masą różnych przygotowań. W tym całym natłoku obowiązków często zapominamy o najważniejszym. Przygotowaniu się na rozmaite niespodzianki.

Wesele to uroczystość, która wiąże się nie tylko ze szczęściem, ale i z wielogodzinnym wysiłkiem. Państwo młodzi zwykle nie zdają sobie nawet z tego sprawy i w trakcie przyjęcia zaczynają się kłopoty. Dyskomfort może odczuwać szczególnie panna młoda. Jej suknia waży przecież zwykle od kilku do kilkunastu kilogramów. Do tego cały wieczór porusza się ona w butach na obcasach. Ma na sobie makijaż, którego nie może zetrzeć i fryzurę, której nie może naruszyć. W takiej sytuacji – ucztowanie wcale nie jest łatwym zadaniem. Dlatego tak ważna jest świadomość zadania i odpowiednie przygotowanie!

Jeśli termin twojego wesela zbliża się nieubłaganie, pamiętaj o przygotowaniu swojego niezbędnika. Co powinno się w nim znaleźć? Zacznijmy od podstaw. Presja połączona z ekscytacją i szybkim tempem działania może przyczynić się do szybkiego zmęczenia lub bólu głowy. Zadbaj więc o to, aby w twoim kuferku pierwszej pomocy znalazły się odpowiednie środki, jak leki przeciwbólowe czy te, dodające energii. Do tego pamiętaj o tym, że całonocne szaleństwo może spowodować otarcia na stopach – do leków dołącz także plastry i wkładki do butów.

Możesz też przemyśleć wzięcie białych balerinek. W krytycznej sytuacji będą one mogły stanowić twoje obuwie zastępcze. Suknia i tak je przysłoni. Następnie weź pod uwagę, że możesz potrzebować odświeżenia. Warto mieć przy sobie wilgotne chusteczki, buteleczkę ulubionych perfum i antyperspirant. Powinnaś pamiętać też o swoim oddechu – przydatna będzie nitka dentystyczna i miętówki. Tu uwaga – jako panna młoda zrezygnuj z gum do żucia. I na koniec do swojego niezbędnika zapakuj mały zestaw do szycia, bezbarwny lakier i odplamiacz. Nigdy nie wiesz co się stanie. Pamiętaj, że suknia i pończochy mogą łatwo ulec uszkodzeniu lub się poplamić. Te trzy gadżety pomogą ci w każdej sytuacji. Tak przygotowana możesz z uśmiechem bawić się do białego rana.

panna-mloda

 

Zdjęcie sukni „philippa” pochodzi ze strony http://wedboom.pl/products/viva_deluxe_philippa

Udostępnij