Zdrowie

MonaLisa Touch po porodzie

MonaLisa Touch po porodzie

Ciąża zmienia organizm kobiety. Choć zazwyczaj po porodzie wszystko wraca do normy, wysiłek i obciążenie narządów rodnych powodują, że obszar ten jest szczególnie narażony na zmiany, czego następstwem są nieprzyjemne dolegliwości. Zdecydowaną poprawę i komfort zapewni rewitalizacja okolic intymnych z wykorzystaniem lasera MonaLisa Touch™.

Jaki problem?

Zmiany po porodach najczęściej dotyczą rozluźnienia tkanek pochwy, co obniża odczucia związane z satysfakcją seksualną. Spowodowane nadmiernym rozciągnięciem mięśni okrężnych pochwy i uszkodzeniem mięśni dna miednicy, przyczyniają się do obniżenia krocza oraz powiększenia się przedsionka pochwy wraz z wejściem do pochwy. Jest to nierzadko następstwem  długich i trudnych porodów bądź porodów noworodków o stosunkowo dużej masie urodzeniowej. Krępującym tego objawem dla każdej kobiety może być stałe, mimowolne oddawanie moczu w małych ilościach (nietrzymanie moczu – NTM) lub – w lżejszych wypadkach – oddawanie moczu w czasie wysiłku, nawet podczas kaszlu czy śmiechu (wysiłkowe nietrzymanie moczu). Innym następstwem zmian i osłabienia aparatu podtrzymującego jest zaleganie moczu, co prowadzi do częstych zapaleń pęcherza moczowego lub odmiedniczkowego zapalenia nerek – wyjaśnia dr n. med. Jakub Rzepka, ginekolog i ekspert Kliniki Sthetic w zakresie ginekologii operacyjnej. Do tego dochodzi jeszcze problem blizn po nacięciu krocza i nieprawidłowych zrostów.

Jakie rozwiązanie?

Spadek napięcia mięśni pochwy oraz jej zwężenie sprawia, że istotnym elementem procedury ginekologicznej będzie odpowiednie odtworzenie mięśni dna miednicy i usunięcie nadmiaru śluzówki pochwy. Zabieg w takich sytuacjach jest często jedynym możliwym leczeniem jednakże tam, gdzie plastyka pochwy, a więc zabieg chirurgiczny może okazać się nadmierną procedurą, istnieje możliwość zastosowania małoinwazyjnej metody z użyciem lasera MonaLisa Touch™. Nowoczesna laseroterapia z zakresu ginekologii estetycznej jest doskonałą alternatywą w zakresie terapii poporodowej i potrzeb związanych z poprawą funkcji i wyglądu okolic intymnych. Uważany za jeden z najbardziej skutecznych oraz bezpiecznych, pomaga odzyskać elastyczność pochwy, zmniejszyć jej rozmiar oraz poprawić nawilżenie. Każdy zabieg laserowego obkurczania pochwy poprzedza konsultacja lekarska oraz konieczność wykonania badań cytologicznych, w celu oceny stanu zdrowia pacjentki oraz jej historii chorobowej. Zabieg jest bezpieczny, krótki i nie wymaga hospitalizacji.

Jaki efekt?

Energia lasera oddziałuje na ścianki pochwy, powodując fototermiczne obkurczanie jej włókien kolagenowych za pośrednictwem mikrourazów tkanki, stymulując w ten sposób procesy odtwórcze na poziomie komórkowym, a w efekcie – naturalną regenerację. Gruntownej przebudowie poddana zostaje cała śluzówka pochwy, co skutkuje zwiększeniem napięcia tkanek, poprawą ich elastyczności, a to z kolei dodatnio wpływa na doznania seksualne. W przypadku dolegliwości związanych z nietrzymaniem moczu, celem terapii jest wzmocnienie ścian pochwy, powięzi wewnątrzmiednicznej oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi zmniejsza kąt nachylenia cewki moczowej i przywraca jej prawidłową funkcjonalność. Zdecydowany efekt poprawy pacjentki doświadczają już po pierwszym zabiegu.

Leczenie dolegliwości przy pomocy lasera MonaLisa Touch™ jest całkowicie bezbolesne, to nowa jakość terapii zmian związanych z urazem okołoporodowym – podkreśla specjalista Kliniki Sthetic. Realna poprawa struktur rodnych bez konieczności chirurgicznej korekty sprawia, że zabieg jest komfortowy i małoinwazyjny, radykalnie skracając czas rekonwalescencji. Pochwa jest bardziej nawilżona i ciaśniejsza, co zapewnia komfort i lepsze doznania podczas seksu. Przy okazji zastosowanie lasera pozwala na bezkrwawą możliwość remodelingu i odmłodzenia tkanek krocza.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://sthetic.pl/

Udostępnij