Diety

Oczyść się wiosną

Oczyść się wiosną

Wiosna to okres przebudzenia. Pragniemy wtedy czuć się młodo, zdrowo i jednocześnie poważnie myślimy o zrzuceniu kilku kilogramów. Nie trzeba jednak stosować restrykcyjnej diety żeby osiągnąć te cele. Dobrą i sprawdzoną metodą jest naturalna dieta oczyszczająca. Podpowiadamy z czego powinna się składać.

Woda z cytryną.

Szklanka wody z cytryną wypita na czczo to chyba najpopularniejszy sposób, aby usunąć z organizmu szkodliwe toksyny. Sami dietetycy często zachęcają a nawet apelują aby pamiętać o tej bardzo prostej czynności i zamienić poranną kawę na szklankę wody. Do grona zwolenników tego typu oczyszczania organizmu dołączają kardiolodzy, dermatolodzy i urolodzy. W jednym są na pewno zgodni – dzięki cudownym właściwościom cytryny, która nie tylko oczyszcza, ale również równoważy pH, wzmacnia system odpornościowy i pomaga skórze zachować zdrowy wygląd, woda to prawdziwe źródło naturalnego oczyszczenia.

Otręby.

Otręby, są niezwykle ważne w diecie oczyszczającej i zawsze powinny się w niej zaleźć. Błonnik zawarty w otrębach nie ulega strawieniu, przemieszczając się wzdłuż przewodu pokarmowego, zbiera niestrawione resztki żywności i jednocześnie oczyszcza z nich jelita. W otrębach pszennych znajduje się sporo nierozpuszczalnego błonnika, który działa dobroczynnie na organizm. Owsianka zatem powinna stać się twoim stałym nawykiem żywieniowym.

Ocet jabłkowy.

Ocet raczej nie kojarzy się z czymś dobrym i smacznym. Wyjątek stanowi tu, trochę chyba zapomniany, aczkolwiek bardzo skuteczny w walce z toksynami, ocet jabłkowy. Przecież o korzystnym wpływie octu jabłkowego na nasze zdrowie wiadomo już od dawna. Ocet dostarcza organizmowi wiele witamin, minerałów i kwasów organicznych. Pektyny zawarte w occie przyspieszają usuwanie to toksyn z organizmu jak również nasz metabolizm. Właściwie wniosek jest prosty – jeżeli ważne jest dla ciebie zdrowie, doceń ocet jabłkowy i dodawaj go do sałatek i dressingów.

Warzywa i owoce.

Osobom, które w sposób szybki i generalny chcą oczyścić organizm poleca się specjalną kurację, polegającą na jedzeniu przez kilka lub kilkanaście dni tylko gotowanych albo surowych warzyw i owoców. Tutaj zaleca się spożywanie kapusty, która pomaga pozbyć się z organizmu wszelkich zanieczyszczeń, toksyn i ubocznych produktów przemiany materii a także brokułów wspomagających odtruwanie wątroby. Brokuły oczyszczają też organizm ze złogów tłuszczu i cholesterolu.

Zaleca się picie dużej ilości wody między posiłkami. Do samych posiłków wystarczy pół szklanki. Dodatkowo sprawdzonymi partnerami do posiłków są zielona i czerwona herbata, które pomagają organizmowi przyzwyczaić się do nowej diety i sprawniej wydalają toksyny. Powinno się również „na deser” pić świeżo wyciskane soki i jeść grejpfruty, które świetnie wspomagają proces trawienia i przemiany materii.

Taka dieta zmusza organizm do korzystania z własnych zapasów, przyczynia się do wydalania zbędnej wody oraz usuwa chore komórki i ogniska zapalne.

Wykorzystajmy więc ten wiosenny okres na porządki w naszym organizmie aby później przez cały rok czuć się dobrze we własnym ciele. Stosowanie oczyszczających diet to nic trudnego. Pamiętajmy, że naturalne sposoby usuwania toksyn dają organizmowi same korzyści.

Wszystkie najważniejsze i sprawdzone informacje na temat leków znajdziecie na stronie www.znamlek.pl

Udostępnij