Strefa intymna

Odmładzanie narządów płciowych – nowoczesne sposoby na poprawę wyglądu i atrakcyjności okolic intymnych

Odmładzanie narządów płciowych – nowoczesne sposoby na poprawę wyglądu i atrakcyjności okolic intymnych

Z niewyjaśnionych przyczyn kobiety często wstydzą się swoich okolic intymnych. Samoocena wyjątkowo spada szczególnie po porodzie, czy menopauzie. Faktycznie, są to sytuacje wpływające na zmianę wyglądu narządów płciowych, co obniża samopoczucie oraz poziom zadowolenia z życia seksualnego. Skrępowanie może wynikać także z nieestetycznych przebarwień okolic intymnych. Jednak są na to sposoby, które proponuje współczesna ginekologia estetyczna. Poniżej znajdziesz kilka najpopularniejszych zabiegów.

Odmładzanie narządów płciowych

Aby odmłodzić okolice intymne, przywraca się im dawne proporcje oraz wzmacnia tkanki narządów płciowych. W jaki sposób? Poprzez zastosowanie wiązki laserowej, która wymusza proces neokolagenezy. Dzięki temu strefa intymna znowu jest napięta i jędrna. Taki zabieg trwa tylko kilkanaście minut pod znieczuleniem miejscowym. Zazwyczaj proponuje się serię trzech lub czterech zabiegów, aby cieszyć się satysfakcjonującym efektem – wyjaśniają Specjaliści z Kliniki Ziemlewski. Klinika Medycyny Estetycznej Kliniki Ziemlewski (http://www.klinikiziemlewski.pl/) ma w swojej ofercie zabieg odmładzania okolic zewnętrznych narządów płciowych za pomocą nowoczesnego, specjalistycznego sprzętu jakim jest laser Fotona. Przed zdecydowaniem się na zabieg należy jednak zapoznać się z listą przeciwwskazań. Zabieg wyklucza się w przypadku ciąży, miesiączki, infekcji okolic intymnych, karmienia piersią (pełna lista przeciwwskazań jest dostępna na stronie Kliniki Ziemlewski).

Odmładzanie pochwy

Starzenie się pochwy to temat tabu, jednak dotyka on wielu kobiet uniemożliwiając im czerpanie satysfakcji z życia seksualnego. Mało kobiet wie, że odmładzanie pochwy jest możliwe i to za pomocą prostego zabiegu. Aby zapobiec zespołowi rozluźnienia pochwy, wykonuje się zabieg rewitalizacyjny za pomocą lasera. Wiązka laserowa wymusza odbudowę błony śluzowej i obkurczenie pochwy. Dzięki temu pochwa staje się napięta, a problem nietrzymania moczu czy objawy menopauzy zostają zażegnane. Pochwa znowu jest nawilżona i elastyczna. Zabieg laserowy to świetna alternatywa dla zabiegów chirurgicznych, jest bowiem całkowicie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Przed zabiegiem należy jednak skonsultować się z lekarzem. Co ciekawe, zabieg odmładzania pochwy nie wymaga późniejszej rekonwalescencji.

Wybielanie warg sromowych

Chociaż wargi sromowe nie mogą się opalić, to czasem pojawiają się na nich przebarwienia wywołane przez solarium lub występujące naturalnie. Jeśli jest to powód skrępowania podczas stosunków seksualnych, warto zdecydować się na zabieg wybielający wargi sromowych lub odbyt. Polega on na naświetleniu przebarwionej okolicy wiązką laserową. Dodatkowym efektem jest odmłodzenie i ujędrnienie okolicy zabiegowej. Przed zabiegiem warto zapoznać się z listą przeciwwskazań. Należy zrezygnować z wybielania podczas ciąży, karmienia piersią, nowotworów, uszkodzenia naskórka w okolicy zabiegowej, infekcji okolic intymnych.

Przed zabiegiem

Podejmując decyzję o zabiegu okolic intymnych, warto poszukać jak najlepszego specjalistę. Najważniejsze jest zdrowie i odpowiednie samopoczucie, wybierzmy więc klinikę, której możemy zaufać. Ginekologia estetyczna proponuje obecnie liczne rozwiązania, które mogą zażegnać wiele powszechnych problemów, jednak aby zabieg był bezpieczny i skuteczny, musi go wykonać doświadczony lekarz w sterylnych warunkach. Dobrym kryterium jest specjalizacja danej kliniki. Przed zabiegami ginekologicznymi należy także skonsultować się z lekarzem.

Więcej informacji nowoczesnych sposobach odmładzania narządów płciowych na:  http://www.klinikiziemlewski.pl/ginekologia-estetyczna

Udostępnij