Kosmetyki

Odżywka bez spłukiwania, kiedy stosować?

Odżywka bez spłukiwania, kiedy stosować?

Odżywki bez spłukiwania to produkt, który od dawna gości na drogeryjnych półkach. Wiele z nas nie potrafi się jednak do nich przekonać. Nakładając je, mamy wrażenie, że włosy są za bardzo obciążone lub też nie jesteśmy przekonane czy ubogi skład kosmetyku pomoże w pielęgnacji. W niektórych sytuacjach odżywki bez spłukiwania są o wiele lepsze niż te tradycyjne. Kiedy warto po nie sięgać?

Rodzaje odżywek do włosów

Odżywki do włosów to podstawowe produkty pielęgnujące kosmetyki. Nakładamy je zawsze po umyciu głowy szamponem. W drogeriach kupić można je w wielu odmianach. O mnogości preparatów odżywczych do włosów przekonać można się, choćby na https://tagomago.pl/collections/saryna-key. Marka Saryna Key proponuje preparaty o różnych właściwościach i o kilku formach stosowania. Dostępne są odżywki do włosów farbowanych, zniszczonych, blond, przetłuszczających się, wymagających nawilżenia czy regeneracji. Podstawowy podział dzieli jednak odżywki na te bez spłukiwania i przeznaczone do zmycia. Te pierwsze występują pod postacią kremu lub sprayu. Kremowe preparaty pomogą w ujarzmieniu włosów przesuszonych, zniszczonych, skłonnych do łamania. Po spray dobrze jest natomiast sięgać, jeśli czupryna ma skłonności do przetłuszczania się.

Kiedy warto stosować odżywkę bez spłukiwania?

Odżywka bez spłukiwania powinna zająć stałe miejsce w kosmetyczce tych z nas, które borykają się z niesfornymi, trudnymi do poskromienia włosami. Dzięki preparatom bez spłukiwania łatwiej będzie włosy rozczesać po myciu i ograniczyć ciągnięcie czy wyrywanie. Kosmetyk jest prawdziwym must have w okresie jesienno – zimowym, kiedy to na głowy zakładamy czapki lub kapelusze, co doprowadza do elektryzowania się fryzury. Rolą odżywek bez spłukiwania jest dociążenie fryzury, wygładzenie jej, zniwelowanie elektryzowania i zmniejszenie podatności na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Odżywka pomoże też w walce z włosami nadmiernie puszącymi się. Preparat ten znajdzie również zastosowanie w zabiegach stylizujących. Wiele odżywek wykazuje działanie ochronne przed wysoką temperaturą. Włosy należy więc spryskać sprayem przed użyciem lokówki, prostownicy czy suszarki.

Odżywki bez spłukiwania są też dobrym sposobem na włosy przesuszone i zniszczone. Regularne nakładanie kosmetyku sprawia, że włosy stają się lśniące, wyglądają zdrowiej i są lepiej odżywione. W przypadku bardzo zniszczonej czupryny po kremowe odżywki można sięgać nawet kilka razy w ciągu doby. Specyfik wcierać warto przede wszystkim w końcówki. Będzie on zapobiegał dalszemu rozwarstwianiu się końców i poprawiał ich wygląd.

Odżywki do włosów kręconych

Odżywki bez spłukiwania cieszą się też dużym zainteresowaniem osób z kręconymi włosami. Wynika to z tego, że loki mają bardzo dużą tendencję do puszenia się. Zaaplikowanie kosmetyku pozwoli zapanować nad kosmykami i znacznie ułatwi układanie. Po odżywkę bez spłukiwania przy włosach kręconych można sięgać kilka razy w ciągu dnia. Po aplikacji kosmyki wystarczy tylko delikatnie ugnieść rękami.

*Źródło: Materiał partnerski

Udostępnij