Perfumeryjne nowości marki Baldessarini

Baldessarini to jedna z marek, którą powinien znać każdy mężczyzna. Choć z nazwy wydaje się włoska, to tak naprawdę ma niemieckie korzenie. Jej topowe produkty to dobrze skrojone marynarki, miękkie swetry i eleganckie koszule, a także perfumy dla dojrzałych i charyzmatycznych mężczyzn Wśród najbardziej znanych i już kultowych kompozycji zapachowych wymienia się: Baldessarini Del Mar, Ambre oraz Nautic Spirit. A jakie nowości w zakresie perfum proponuje marka Baldessarini?

Z Niemiec do Włoch – jak powstały perfumy Baldessarini?

Marka Baldessarini założona została przez pochodzącego z Austrii Werner Baldessarini, który może pochwalić się włoskimi korzeniami. Był on jednym z głównych projektantów oraz członkiem zarządu znanej marki Hugo Boss. Na początku lat 90. XX wieku postanowił jednak stworzyć własną markę, której produkty dedykowane będą dojrzałym mężczyzną – charyzmatycznym i odważnym. Swoje idee urzeczywistnił w 1994 roku, kiedy to odbył się pierwszy pokaz kolekcji ubraniowej. Niespełna 10 lat później na rynek trafiły pierwsze perfumy Del Mar Baldessarini dla mężczyzn. W tym samym roku powstały też kultowe perfumy Ambre o drzewnym aromacie wzbogaconym aromatami whisky, wanilii oraz bursztynu. Zapach ten został nagrodzony prestiżową nagrodą FIFI Awards. Tak właśnie zaczęła się perfumeryjna kariera Baldessarini.

Ambre

 

Kolejne zapachy powstawały już niemal co roku. Niektóre z nich takie jak: Del Mar czy Strictly Private są jednymi najczęściej wybieranych zapachów męskich. Te propozycje Baldessarini dostępne są na https://www.perfumeria.pl/collections/baldessarini. W perfumerii nie brakuje też nowości niemieckiego domu mody oraz produktów pielęgnacyjnych takich jak żele pod prysznic, dezodoranty w sztyfcie, balsamy po goleniu. Nutami zapachowymi dopasowane są one do oferowanych przez Baldessarini perfum, dzięki czemu mogą z nimi tworzyć spójne zestawy.

Nowości od Baldessarini

Nowości w ofercie marki Baldessarini pojawiają się co roku. Są one zapachami typowo męskimi. Baldessarini nie proponuje pachnideł dla kobiet. W 2020 roku niemiecka marka przygotowała zapach, który ukrywa się pod nazwą Abre Eau Fraiche. Dominują w nim akordy ozonowe, wodne, drzewne i świeże korzenne. W nucie głowy został zamknięty arbuz, aromatyczne przyprawy i bergamotka, następnie wyczuć można jabłko, szałwię, cypr, liści fiołka i gałkę muszkatołową. Nutami bazowymi najnowszych perfum Baldessarini jest drzewo sandałowe, dąb, bursztyn i skóra. Połączenie tych akordów sprawia, że perfumy można uznać za eleganckie, klasyczne pachnidło, które nabiera charakteru zmysłowego i świeżego. Zapach ten spisze się zarówno jako perfumy na dzień, jak i na wieczorne okazje.