Popękane naczynka na twarzy – jak z tym walczyć?

Życie kobiet nie jest takie łatwe na jakie czasami może wyglądać. Kosmetyka w dzisiejszych czasach poszła bardzo do przodu, a kobieta od zawsze chciała pięknie wyglądać, bo przecież wygląd jest dla mężczyzn bardzo istotny przy wyborze swojej partnerki. Dlatego też branża kosmetyczna od pewnego czasu rozwija się coraz szybciej aby sprostać temu zadaniu – sprawić, aby kobiety wyglądały jeszcze piękniej.

 

Jednym z najbardziej powszechnych i jednocześnie najtrudniejszych do usunięcia i pokonania dolegliwości estetycznych są popękane naczynka na twarzy. Skóra taka wymaga wyjątkowej pielęgnacji i to szczególnie zimą, kiedy to jest narażona na wpływ bardzo wielu dodatkowych czynników. Problem jednak w skórze naczyniowej jest taki, że stosowanie kosmetyków działa jedynie profilaktycznie, a w przypadku chęci całkowitego pozbycia się pajączków, będziemy musiały udać się do gabinetu lekarskiego.

Skóra naczynkowa jest bardzo problematyczną dolegliwością, której powodów może być bardzo wiele, jednak do najczęstszych przyczyn z jakimi się spotykamy, możemy z pewnością zaliczyć nieprawidłowe funkcjonowanie układu krążenia oraz zmiany hormonalne. To jednak nie wszystko, bo powodem tej dolegliwości mogą być również alergie, które w ostatnich latach nasilają się coraz bardziej i coraz więcej ludzi na nie choruje. Z problemem „pajączków” spotykają się kobiety, jak również mężczyźni, jednak dla tych drugich nie stanowi to aż tak wielkiego problemu, jak w przypadku kobiet, bo to jednak one zazwyczaj nie mogą się pogodzić z widokiem pękniętych naczynek na swojej zadbanej twarzy.

Dodatkowym bodźcem, który bardzo wpływa na rozwój naczynek jest zmienna pogoda, której u nas nie brak. Nasila ona dolegliwości popękanych naczynek ze względu na „szok termiczny”, którego doświadcza nasza skóra, w przypadku kiedy z ciepłego pomieszczenia wychodzimy na mróz, albo też odwrotnie – z mrozu wchodzimy do ciepłego pomieszczenia. Oczywiście bardzo trudno jest temu zapobiec, z tego też względu w przypadku skóry wrażliwej, bardzo ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków, które w jakimś stopniu pomogą temu zapobiec. W kosmetykach tych powinny się znaleźć filtry UV, witaminy PP jak również witaminy C.

Bardzo zalecane jest również, aby od czasu do czasu odwiedzić gabinet kosmetyczny, gdzie kosmetyczka stosując odpowiednią terapię może wzmocnić naczynka. W przypadku bardzo dużych dolegliwości tego typu i dla ludzi, dla których ta dolegliwość stanowi problem estetyczny, możliwe jest poddanie się zabiegowi laseroterapii. Jest to bardzo bezpieczna i bezinwazyjna metoda kosmetyczna, która pozwala całkowicie pozbyć się „pajączków” i poczuć się znowu atrakcyjniej.

Laserowe zamykanie naczynek sprawdza się świetnie w przypadku leczenia naczyń płaskich, jak również gwieździstych oraz starczych i to zarówno tych na twarzy (czerwonych), jak również tych na nogach (niebieskich). Zabieg ten wygląda następująco – światło lasera przenika przez skórę i nie uszkadzając jej styka się z barwnikiem krwi, czyli hemoglobiną, aby zamienić się w ciepło, dzięki czemu powoduje obkurczenie i zamknięcie naczynia, co w praktyce oznacza jego trwałe zniszczenie.
Nie we wszystkich stopniach tej dolegliwości wystarczy tylko jeden zabieg, w przypadku problemach o większej skali, będzie koniecznie powtórzenie zabiegu, ale o tym już decyduje lekarz podczas konsultacji jeszcze przed pierwszym zabiegiem. Zabieg kosmetyczny jest to jedyny sposób, aby trwale pozbyć się „pajączków”, jednak w przypadku mniejszych dolegliwości, warto skorzystać z dostępnych na rynku kosmetyków.