Różności

Prezent dla aktywnego seniora — co kupić na Dzień Dziadka?

Prezent dla aktywnego seniora — co kupić na Dzień Dziadka?

Dzień Dziadka coraz bliżej, a Ty wciąż nie masz pomysłu, jaki podarunek sprawi mu przyjemność? Jeżeli Twój dziadek jest aktywnym seniorem, zyskujesz naprawdę spore pole do popisu. Zobacz nasze propozycje prezentów na ten wyjątkowy dzień.

Smartfony to prezent nie tylko dla młodych

Nie ma wątpliwości, że każdy dziadek z ogromną przyjemnością usłyszy głos swoich dzieci czy wnuków. Kontakt z rodziną to dla seniorów ogromna radość, wspaniała rozrywka i sposób na oderwanie się od codziennych trosk. Dlatego smartfon to doskonały pomysł na prezent na Dzień Dziadka. Pamiętaj, że powinien być on przede wszystkim dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Jeśli Twój dziadek jest osobą chętnie korzystającą z technologicznych nowinek i mająca względnie dobry wzrok, nie ma potrzeby kupowania mu specjalnego telefonu dla osób starszych. Co więcej, mógłby nawet poczuć się urażony takim zakupem. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się po prostu dobry telefon solidnej marki, łączący wysoką jakość z atrakcyjną ceną (sprawdź np. smartfony xiaomi w Euro RTV AGD).

Jeżeli jednak dziadek nie przepada za nowoczesnymi urządzeniami, a do tego ma czasem problem z ich obsługą, możesz zdecydować się na specjalny telefon komórkowy dla osoby starszej. To proste, intuicyjne w obsłudze urządzenie, posiadające duże przyciski oraz wysoki poziom głośności.

Gadżety, które pomogą seniorowi zadbać o zdrowie

Jak wiadomo, zdrowie jest najważniejsze — a w przypadku seniorów dbałość o nie jest ważną częścią codziennego życia. Dzięki nowoczesnym urządzeniom i sprytnym gadżetom możesz wspomóc swojego dziadka w walce o zdrowsze jutro.

Dopasuj prezent do indywidualnych potrzeb dziadka. Wiesz, że ma problemy z kręgosłupem? Kup specjalne poduszki zapewniające prawidłową pozycję ciała, czy też różnego rodzaju gadżety do rehabilitacji np. piłki lub masażery. A może dobrym pomysłem będzie pakiet masaży leczniczych?

Dla dziadka lubiącego uprawianie sportu świetnym podarunkiem będzie opaska monitorująca aktywność. Nie tylko pozwoli kontrolować tętno, co jest istotne w przypadku osób starszych, ale też ułatwi monitorowanie stopniowych postępów i największych sportowych osiągnięć.

Możesz też wybrać profesjonalny sprzęt do uprawiania konkretnego sportu. Wspaniale sprawdzą się np. kijki do nordic walking, komfortowe maty do ćwiczeń bądź wygodne okulary do pływania.

Prezent dla seniora, który kocha podróże

Kto powiedział, że seniorzy nie mogą podróżować po świecie? Jeżeli stan zdrowia pozwala Twojemu dziadkowi na takie wojaże, to fantastycznie! Możesz zadbać o to, by dzięki elektronicznym gadżetom nie dłużył mu się długi lot samolotem bądź wielogodzinna podróż pociągiem. Kup dla niego czytnik elektroniczny, dzięki któremu zawsze będzie mógł mieć przy sobie swoje ulubione książki i czasopisma. To świetne rozwiązanie dla osób starszych — mogą dowolnie powiększyć litery, nie muszą też dźwigać ciężkich książek.

Warto zainwestować także w dobre słuchawki do słuchania muzyki. Dziadek na pewno doceni słuchawki bezprzewodowe, które pozwolą pozbyć się kłopotliwej plątaniny kabli, zdecydowanie utrudniającej korzystanie z różnego rodzaju odtwarzaczy.

Udostępnij