Moda i trendy

Staniki sportowe – ochrona i wygoda

Staniki sportowe – ochrona i wygoda

Nowoczesne staniki sportowe to rodzaj akcesoriów, które powinny znaleźć się w szafie każdej kobiety, prowadzącej aktywny styl życia. Poznaj powody, dla których warto wyposażyć się w ten rodzaj bielizny.

Stanik to – tuż obok fig oraz rajstop – jeden z najpopularniejszych elementów damskiej bielizny, noszony na co dzień przez przeważającą większość pań. Jego zadaniem jest naturalnie podtrzymywanie oraz ochrona biustu, a także zapobieżenie opadaniu biustu na skutek upływu czasu. Niemniej jednak należy zauważyć, że nawet najlepszy, klasyczny biustonosz, nie będzie w stanie zapewnić kobiecie dostatecznego komfortu w trakcie wykonywanych ćwiczeń. Czym wobec tego należy go zastąpić? Z pomocą przychodzą staniki sportowe.

Staniki sportowe – konieczność czy zbędny gadżet?

Kompletując strój sportowy zdecydowana większość osób skupia swoją uwagę na odpowiednim doborze spodni, koszulki czy też obuwia. Oczywiście wymienione elementy stroju są niezwykle istotne, niemniej jednak w przypadku kobiet do wspomnianej listy bezwzględnie dołączyć należy również staniki sportowe. Dlaczego? W trakcie wykonywania ćwiczeń – zwłaszcza podczas joggingu – piersi przemieszczają się z góry na dół. W przypadku zwykłego stanika ten dynamiczny ruch może stać się powodem powstania wielu otarć, a nawet ran, których bezpośrednią przyczyną będą fiszbiny, wbudowane w zdecydowaną większość klasycznych staników. Warto przy tym dodać, że długotrwałe noszenie – oczywiście w trakcie ćwiczeń – zwykłego biustonosza, może doprowadzić do zmniejszenia jędrności piersi, ich obniżenia, a nawet deformacji.

Na szczęście istnieje prosty, a co najistotniejsze niezwykle skuteczny sposób, umożliwiający uprawianie sportu bez konieczności narażania na szwank zdrowia własnych piersi. Mowa oczywiście o stanikach sportowych. Ich zadaniem jest bowiem przede wszystkim ochrona biustu podczas ćwiczeń, przeciwdziałanie wstrząsom, jak również formowanie i poprawa jędrności biustu. Jak to możliwe? Otóż staniki sportowe skutecznie amortyzują drgania i ograniczają ruchy biustu, dbając tym samym o stabilizację piersi. Na tym jednak nie kończą się zalety, wynikające z efektywnego używania staników sportowych. Dodatkowo – dzięki zastosowaniu specjalnego materiału – możliwe jest absorbowanie wilgoci ze skóry i zapewnienie jej dopływu chłodzącego powietrza, co z kolei w znaczący sposób wpływa na minimalizację oparzeń i otarć. Warto dodać, że systematyczne używanie staników sportowych zapobiega deformacji piersi, jak również eliminuje bóle pleców, kręgosłupa i głowy.

Zapraszamy na www.360sklep.pl

 

Udostępnij