Uroda

Sucha skóra twarzy

Jędrna, gładka skóra to oznaka młodości i zdrowia. Decydujące znaczenie dla jej wyglądu ma zawartość wody. Każdego dnia nasza skóra traci od 400 do 700 ml wody, która musi zostać uzupełniona od wewnątrz. Jeśli tak się nie stanie, naskórek staje się szorstki, zaczerwieniony i napięty.

Skóra twarzy jest szczególnie narażona na te problemy, ponieważ codziennie wystawiona jest na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz zanieczyszczeń.

Sucha skóra wymaga właściwej pielęgnacji i stosowania odpowiednich kosmetyków. W celu zadbania o jej kondycję warto także sięgnąć po rożne domowe sposoby na suchą skórę twarzy. Jednym z nich są maseczki nawilżające. Dobra maseczka tego typu przynosi od razu uczcie ulgi, redukuje zaczerwienienia oraz sprawia, że skóra staje się gładsza i mniej napięta.

Doskonałą maseczkę nawilżającą można przygotować na przykład z bananów. Banany trzeba rozgnieść na gładką masę, do której dodaje się kilka kropel oliwy z oliwek i soku z cytrynu lub dwie łyżki gęstej śmietany. Maseczkę należy nałożyć równomiernie na twarz i zmyć po 15 minutach letnią wodą.
Innym doskonałym pomysłem na domową maseczkę jest bogate w witaminy awokado, które doskonale nawilża skórę. Rozgnieciony owoc należy połączyć z łyżką miodu i nałożyć na twarz oraz dekolt. Po 20 minutach masę trzeba spłukać letnią wodą.

W domowej kuchni można również bez trudu przygotować bardzo skuteczną maseczkę z miodu i płatków owsianych. W tym celu trzeba wlać trzy łyżki miodu do szklanki i wstawić ją do ciepłej wody. Do podgrzanego w ten sposób miodu należy dodać rozbełtane żółtko z jednego jajka oraz łyżkę drobno zmielonych płatków owsianych. Przygotowaną w ten sposób maseczkę trzeba nałożyć na 20 minut, a następnie dokładnie spłukać ciepłą woda, tak żeby usunąć dokładnie resztki kosmetyku.

W przypadku problemów z suchą skórą twarzy warto jest sięgnąć również po siemię lniane, które zawiera witaminę E oraz nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 mające doskonały wpływ na skórę. Dwie łyżeczki siemienia lnianego należy zalać niedużą ilością wody i gotować aż powstanie gęsta, jednolita papka. Na twarz trzeba nałożyć gazę zwilżoną tonikiem lub płynem micelarnym, a na nią lekko przestudzoną masę z siemienia lnianego. Gaza ułatwi usunięcie maseczki i oczyszczenie twarzy. Maseczkę należy trzymać przez dwadzieścia minut.

Maseczkę na suchą skórę można również wykonać z samego żółtka. W celu uzyskania najlepszych efektów należy najpierw nałożyć na skórę ręcznik zmoczony w gorącej wodzie (oczywiście nie może parzyć!). Ręcznik należy pozostawić na kilka minut. Na rozgrzaną w ten sposób skórę trzeba nałożyć jedno świeże, rozbełtane żółtko jajka kurzego i pozostawić na około 30 minut. Maseczkę należy dokładnie zmyć chłodną, najlepiej przegotowaną wodą.

Oczywiście w przypadku problemów z suchą skórą warto zawsze pamiętać o piciu odpowiedniej ilości płynów. Tylko w ten sposób organizm będzie miał możliwość dostarczenia właściwej ilości wody do naskórka, tak żeby zapobiec jego odwodnieniu.

Udostępnij