Uroda

Zapuszczanie włosów

Marzeniem nie jednej kobiety jest posiadanie długich, pięknych włosów. Jednakże sam proces zapuszczania ich nie zawsze przebiega tak, jakby tego chciały. Oprócz indywidualnych preferencji zależy to również od kilku czynników.

Aby włosy szybciej rosły, muszą być przede wszystkim zdrowe. Istotnym elementem wpływającym na to jest zbilansowana dieta. Dostarczenie organizmowi niezbędnych witamin i minerałów to podstawa zdrowego odżywiania. Jedzenie odpowiedniej ilości owoców i warzyw na pewno ma pozytywny wpływ na organizm człowieka. Witaminy A, C i E są silnymi antyoksydantami. Eliminują wolne rodniki, które mogą zaburzać proces wzrostu i regeneracji. Witamina E szczególnie wpływa na wzrost włosów. Jej źródłem oprócz zielonych warzyw są jaja, pełnoziarniste pieczywo, więc warto swoją dietę urozmaicić w takie składniki. Dodatkowo włosy możemy wzmocnić za pomocą specjalnych suplementów. W aptekach i drogeriach nie brakuje tego typu preparatów. Szukamy przede wszystkich takich, które zawierają krzem, czy to w pokrzywie, skrzypie czy pędach bambusa.

Jako uzupełnienie diety stosuje się również napar z pokrzywy głównie ze względu na zawartość w niej wielu witamin (C, K i B2), soli mineralnych, czy rozpuszczalnej krzemionki. Wystarczy zaparzyć pod przykryciem łyżeczkę suszu z pokrzywy przez 5 minut i pić codziennie. Kuracja powinna trwać 1-3 miesiące. Mniej lubianym, ale równie skutecznym napojem na porost włosów, jest napój drożdżowy. Zawarte w drożdżach minerały: miedź i selen wpływają na kondycję włosa, a cynk odpowiada właśnie za jego szybkość wzrostu.

Ciekawym sposobem na pozytywny wpływ na włosy, a przede wszystkim na ich cebulki jest masaż głowy. Wykonujemy taki zabieg codziennie za pomocą palców lub specjalnego masażera. Można też masaż wykonywać podczas mycia głowy. Zawsze jednak opuszkami palców, nigdy paznokciami.

Do uzyskania pięknych, długich włosów może się tez przyczynić stosowanie różnych wcierek. Można zakupić specjalne preparaty (Jantar, Farmona Radical) lub zastosować różne oleje (rycynowy, arganowy). Często stosowana jest też maska z drożdży, bo mogą one działać nie tylko od wewnątrz, ale również z zewnątrz. Podstawowy przepis na taką maskę to opakowanie drożdży rozpuszczone w niewielkiej ilości letniego mleka. Można dodać również kilka kropli olejku rycynowego. Niektórzy też polecają wcierkę z soku z cebuli i czosnku. Wystarczy kilka łyżek soku wymieszać z jakimś olejkiem, najlepiej eterycznym, by zneutralizować przykry zapach. Rozcieńczamy wodą i wcieramy we włosy, pozostawiając następnie na 30 minut. Taka wcierka działa nie tylko na porost włosów, ale również zapobiega ich wypadaniu.

Nie można też zapomnieć o właściwej higienie. Ważne jest regularne mycie oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów. Jeśli to możliwe należy też ograniczyć stosowanie suszarki, lokówki czy prostownicy. Poza tym włosy należy też regularnie podcinać. Rozdwojone końcówki nie sprzyjają szybkiemu wzrostowi, więc wizyty u fryzjera są koniecznością.

Stosując się do powyższych zaleceń na pewno można skrócić czas zapuszczania włosów. Dodatkowo oczywiście konieczna jest cierpliwość, ale efekt z posiadania długich włosów jest tego wart.

Udostępnij