Zdrowie

Zejście płytki paznokcia w wyniku urazów mechanicznych

Zejście płytki paznokcia w wyniku urazów mechanicznych

Urazy mechaniczne paznokci są w naszym codziennym życiu wręcz codziennością.

Te wystawione są przecież praktycznie cały czas na działanie czynników zewnętrznych. Co więcej, upadek, uderzenie, przygniecenie, przytrzaśnięcie czy chociażby noszenie nieodpowiedniego obuwia może być przyczyną licznych dolegliwości związanych z płytką paznokcia.

Po urazie mechanicznych najczęściej można zauważyć wystąpienie krwiaka podpłytkowego, łamliwość paznokci bądź schodzenie płytki paznokcia. Każdy defekt wymaga leczenia u profesjonalnego specjalisty, czyli podologa, który zajmuje się właśnie diagnostyką i leczeniem chorób stóp i paznokci.

Trzeba wiedzieć, że zejście płytki paznokcia może zwiastować dużo bardziej groźne schorzenia. Oprócz silnego bólu, w miejscu utraty płytki paznokcia mogą pojawić się liczne deformacje bądź infekcje. Wrażliwe miejsce jest doskonałą pożywką dla bakterii i szczepów grzybów. Co więcej, odrastająca płytka bywa osłabiona, cienka i w niektórych przypadkach , nigdy nie odrośnie w tym samym kształcie co oryginał.

Właśnie dlatego podolodzy podejmują się w takich przypadkach rekonstrukcji płytki paznokcia. Zajmuje się tym na przykład podolog Katarzyna Gaździcka, która prowadzi gabinet podologiczny w Warszawie (podolog-warszawa.pl). Specjalistka wykorzystuje w tym celu innowacyjną technikę konstruowania nowej płytki paznokcia przy pomocy światłoczułego żelu bądź akrylu, który dodatkowo zawiera drobinki srebra. Srebro jest zaś doskonałym środkiem bakteriobójczym, dzięki czemu działa się profilaktycznie w celu uchronienia pacjenta przez pojawieniem się różnego typu infekcji paznokcia. Oczywiście jeszcze przed rekonstrukcją pierwotna płytka paznokcia zostaje całkowicie usunięta, wygładzona bądź oczyszczona, w zależności od jej stanu.

zabieg rekonstrukcji paznokciaSam zabieg rekonstrukcji paznokcia jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny a pacjent może natychmiast po jego zakończeniu prowadzić dawną aktywność ruchową. Co więcej, płytka wykonana specjalnym żelem nadaje się do wykonywania na niej dowolnego manicure, dzięki czemu wygląd stóp znowu staje się atrakcyjny. Idealnym sposobem na przyspieszenie wzrostu paznokci , regeneracji po urazie mechanicznym oraz polepszenie ich wyglądu jest serum kolagenowe firmy Arkada , które również można nabyć w profesjonalnym gabinecie podologicznym .

Artykuł napisany we współpracy z Katarzyną Gaździcką – właścicielką gabinetu podologicznego w Warszawie.

Udostępnij